Jak przeżyć Wielki Tydzień?

Rok 2020 jest zdecydowanie wyjątkowy dla katolików. W zależności od regionu świata w którym żyjemy, mamy większy, mniejszy lub żaden dostęp do sakramentów. Wspominałem już o sakramencie pokuty, dziś przyjrzyjmy się, jak można przeżyć nadchodzący Wielki Tydzień.

Wg mnie mamy trzy możliwości, które możemy dowolnie łączyć lub poprzestać na jednym.

  1. Przeżycie liturgii Wielkiego Tygodnia w mediach. Jak nigdy będziemy mieli ogromny wybór, od liturgii z naszej parafii do diecezjalnych, zakonnych, czy w końcu papieskiej. Co kto woli i zapewne w różnych godzinach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
  2. Liturgia godzin. Jeśli nie mogę uczestniczyć osobiście we Mszy św., Liturgia godzin wydaje się oczywistym “zastępnikiem”. Możemy przeżywać liturgię w łączności z całym Kościołem, do tego modląc się poszczególnymi godzinami jesteśmy w centrum wydarzeń.
  3. Propozycje przeżywania liturgii Wielkiego Tygodnia w domu. Wiele diecezji czy ośrodków liturgicznych udostępniło przygotowane przez siebie propozycje przeżycia tego świętego czasu w domu z rodziną. Ja udostępniam to, co spodobało mi się najbardziej.

Niedziela Palmowa – plik PDF

Wielka Środa – rodzinne nabożeństwo pokutne – plik PDF

Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota – plik PDF,

Wielki Czwartek – plik PDF

Wielki Piątek – plik PDF

Wigilia Paschalna – plik PDF

Błogosławieństwo pokarmów – plik PDF

Nabożeństwa Wielkiego Tygodnia – plik PDF

Warto zastanowić się nad moimi propozycjami, aby ten święty czas nie przeleciał nam między palcami. Abyśmy mimo zaistniałych okoliczności, głęboko przeżyli odchody tych świętych dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.